Aleksandra Tocka

Wokalistka, pedagog, trener wokalny,

Pochodząca z Jasła Aleksandra Tocka mimo młodego wieku ma na koncie liczne wyróżnienia, a jej talent doceniali m.in. Grażyna Łobaszewska, Elżbieta Zapendowska i Mieczysław Szcześniak.

W 2012 roku wokalistka dołączyła do big bandu Jass Brass Consort. Nagrała również piosenkę z Bartłomiejem Tyburowskim “Twoja miłość jak ciepły deszcz (Jesteś blisko mnie)”.

Szerszej publiczności dała poznać się w 2018 roku za sprawę udziału w dziewiątej edycji “The Voice of Poland“. Podczas przesłuchań w ciemno zaśpiewała “Respect” Arethy Franklin i błyskawicznie zdobyła zainteresowanie wszystkich trenerów.

W trakcie programu ujawniono też, że Tocka jest świetnym nauczycielem śpiewu, a lekcję u niej pobierała m.in. Roksana Węgiel.

W talent show TVP uczestniczka dotarła aż do półfinału, wcześniej wzruszając swojego trenera wykonaniem “Jestem kamieniem” Kayah. “Wielki głos i osobowość. Miałem wlepione oczy i uszy w ciebie przez cały występ” – chwalił uczestniczkę Cugowski w jednym z odcinków na żywo.

Tocka zaprezentowała również w “VOP” swój pierwszy singel pt. “Światłocień’ . Kolejny utwór – “Niemożliwe” – swoją premierę miał w kwietniu 2019 roku. W połowie czerwca 2020 roku światło dzienne ujrzał natomiast numer “Love Me”.

“Napisałam go dwa lata temu. Muszę przyznać, że trochę sobie poleżakował ten utwór – ale podobno – na wyjątkowe momenty czeka się dłużej” – napisała w dniu premiery.

pl_PLPolish