Szymon Szczot

Pianista, klarnecista, aranżer, kompozytor oraz producent muzyczny.

Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej im. G. Fitelberga w Chorzowie w klasie klarnetu. Absolwent Akademi Muzycznej im. K. Lipińskiego we Wrocławiu na wydziale instrumentalnym, na kierunku Jazz i muzyka estradowa, specjalnosć – fortepian jazzowy. 

Od 2018 student Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie klawiszowych instrumentów elektronicznych, prowadzonej przez adt dt.hab. Pawła Tomaszewskiego.

Od 2016r. nauczyciel instrumentów klawiszowych, produkcji muzycznej, zespołów wokalnych i instrumentalnych. Jako nauczyciel posługuje się kreatywnymi i nowoczesnymi metodami nauczania. Wkorzystuje programy muzyczne takie jak MIDIculous, Logic i wiele innych, aby jak najlepiej przekazać wiedzę i materiały do nauki oraz aby zainspirować do pracy nad poszczególnymi zagadnieniami, które są związane z instrumentami klawiszowymi. Skupia się na tym, co należy ćwiczyć i w jaki sposób, aby rozwiązać indywidualne problemy studentów, a przy tym mieć dobrą zabawę.

Producent, aranżer i pianista w zespole 12k. Wspóluczestnik wielu projektów chrześcijańskich takich jak: Exodus Festival, Perspektywa Nieba, Momentum, Festiwal Odnowienie, Perspektywy, Jest Więcej. Gościnnie występujący z zespołem Mów i Dziubek Band. Zdobywac głównych nagród na School & Jazz Festival w 2015r. w Lubaczowie z zespołem “G vs. Ges” oraz w 2019r. z zespołem “M.Plus”

Dyrektor muzyczny szkoły uwielbienia 

pl_PLPolish